top of page

Üniversitelerin konservatuar tiyatro bölümlerine hazırlanmak isteyen herkes için İnfiniti Akademi Ocak ayından itibaren öğrencilerine oyunculuk ve ötesinde bir kariyer hazırlamak için 6 ay sürecek bir eğitim programı oluşturmaktadır. Öğrenciler, üniversitelerin sınav takvimine kadar, güven ve merak uyandıran, yaratıcılığı serbest bırakmanın yolarını keşfettiren bir sürecin içerisinde olacaklardır. Oyunculuk alanında etkili bir kariyer yapmayı düşünüyor ve üniversitelerin oyunculuk bölümlerine hazırlanmayı istiyorsanız, ilk adımınız doğru yöntem ve eğitmenle birlikte temel oyunculuk eğitimi almanız olacaktır. İnfiniti Akademi, temel tiyatro eğitiminin güçlü yanlarını, çağdaş oyunculuk yöntemleriyle birleştirerek hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Süreç Neleri Vadediyor?

 • Sahne ve sınav korkunuzu yenmenizi

  Sahne ve sınav korkusu gerçekten önemli bir problemdir ve çoğu insan şu ya da bu şekilde bu gerilime sahiptir. Aslında, dünya nüfusunun %75’i bir topluluğa karşı konuşmaktan korkuyor. Oyunculuk sektörü ise bu oranın büyük kısmını oluşturmaktadır. Ancak İnfiniti akademi ile birlikte, oyunculuk potansiyelinizi gösterme zamanınız geldiğinde, bilinç akışınıza ve bedeninize hakim olmanıza giden köprüleri kurmanın yollarını keşfedeceksiniz.

   

 • Masa başı çalışmasının önemini

  Bir oyun metnini ve karakteri analiz ederken yapılması gereken en önemli çalışma bir oyun metnini doğru bir biçimde algılamaktan geçmektedir. Ancak, özellikle kendi toplumuzda bu alanın çok önemli olmadığı görülmektedir. Bu çalışmanın size vadedeceği doğru algılama ile birlikte bir karakterin ‘’psikolojik ve sosyolojik’’ olarak nasıl zihninizde var edeceğinizin yöntemlerini kazanmış olacaksınız.

   

 • Etkili bir oyunculuk yöntemine sahip olmayı

  Oyuncu olmak için bilmeniz ve uygulamanız gereken bazı yöntemler/teknikler vardır. Başarılı bir oyuncu olmak istiyorsanız temel oyunculuk tekniklerine hakim olmanız gerekir. Karakterleri gerçeğe yakın bir şekilde var etmek ve doğal yansımalar için yüz yıldan fazladır kullanılan birden fazla oyunculuk yöntemi mevcuttur. Özellikle Rusya’da Constantin Stanislavski’nin bulup geliştirdiği oyunculuk felsefesini barındıran ‘’Sistem’’ bütün oyunculuk yöntemlerinin temelini oluşturmaktadır. Şu ya da bu şekilde var olan çağdaş oyunculuk yöntemleri, Stanislavski’nin çalışmalarının sonucu olarak kendi kültürleriyle bir birliktelik sonucu olarak ortaya çıkmışlardır. Ancak, kendi toplumumuzda ve kültürümüze ithal edilen bu yöntemler ne yazık ki anlam karmaşaları ve pazarlama unsuru haline dönüşerek istenilen etkileri tam anlamıyla karşılamamaktadır. İnfiniti Akademi olarak temel aldığımız Constantin Stanislavski’nin geç dönem çalışmaları ile kendi kültürel kodlarımız ile birleştirilerek, 6 aylık periyod içerisinde ‘’sistemin’’ nasıl sizleri harekete geçireceğini deneyimleyerek, gerçekçi ve güçlü karakterleri nasıl yaratmanız gerektiği ile ilgili önemli bir yöntemin sahibi olacaksınız.

   

 •  Doğru Tirad Belirlemenin önemini

  Oyunculuk sınavlarının en önemli basamağı doğru tiradları belirlemenizdir. Sürecin ilk 2 ayında yapılacak temel oyunculuk eğitimi sonucunda, parçalarınız belirlenecek ve belirlenen parçaların masa başı çalışmaları yapılacaktır. Bu çalışmalarla birlikte oyunun yazarı, dönemi, kavramları, karakterin analizi ve oyunculuk yöntemiyle birlikte sınava hazır bir biçimde girmeniz sağlanacaktır.


  Oyunculuk sınavı programımız, Gökhan Doğrusoy tarafından yürütülecektir.
   

Aşağıdaki formu doldurarak sizi tanıma ve geçmiş deneyimleriniz var ise bunları bizimle paylaşmanızı istiyoruz.
Derslere hangi günler katılım sağlayabilirsiniz?

Not: Yukarıdaki bilgileri sizi tanıma amaçlıdır. Herhangi bir elemeye tabi tutulmayacaktır.

bottom of page